Holandská kalkulačka

 

         Každý trochu zkušenější sázkař se snaží z nabídky sázkových kanceláří vytěžit maximum. Díky obrovské konkurenci je dnes nabídka sázkových možností opravdu nepřeberná. Člověk si říká, jestli to všechno není až nadbytečné, vždyť kdo bude sázet na to, že zápas skončí například 2 : 3? Ten, kdo se nad zápasem zamyslí, však podobných příležitostí může skvěle využívat ... Je s podivem, že málokdo zná Holandskou kalkulačku, velmi přesný a silný nástroj pro správné rozložení sázek. Sázkové kanceláře totiž nejsou ani zdaleka tak neomylné, jak si většina sázkařů myslí. Stačí použít holandskou kalkulačku a na slabá místa té které sázkové kanceláře už snadno přijdete sami ...

 

Příklad:

Zápas Chelsea - Wigan. Rozhodl jsem se investovat do tohoto zápasu celkem 100 euro,

přičemž optimální rozložení této částky určím pomocí Holandské kalkulačky...

Pro mne je Chelsea favorit, takže uzavřu následující sázky:

a) Přesný výsledek 0 : 0 - kurz 13,5 - vsadím 8,07 euro, příp. výhra činí 108,94 euro

b) Přesný výsledek 1 : 0 - kurz 7,2 - vsadím 15,14 euro, příp. výhra činí 109 euro

c) V zápase padnou 2 a více gólů - kurz 1,42 - vsadím 76,78 euro, příp. výhra činí 109 euro.

 

Pozornější čtenář už v tuto chvíli ví, že prohrát lze pouze tehdy, bude-li Chelsea na svém vlastním hřišti poražena Wiganem a to by muselo být jen a pouze 0 : 1! To je ovšem výsledek značně nepravděpodobný...

Všechny ostatní možnosti totiž skončí výhrou sázkaře!

Čistý profit bude činit: 109 - 100 = 9 euro

 

 

Jak pracovat s kalkulačkou?

Je to jednoduché. Vybereme kurzy, na které chceme sázet a vyplníme příslušné kolonky "Výše kurzů". Částku, kterou chceme vsadit, vložíme do kolonky "Vsazená částka". Sumy, které je zapotřebí vsadit, se zobrazí ve žlutých kolonkách. Je možno propočítat současně až 12 kurzů. Dole v kolonce "Profit" se automaticky zobrazuje výsledný profit. Můžeme tak přidávat jednotlivé kurzy a sledovat, jestli je zvolený zápas pro nás rentabilní, či nikoli.

 

Příklady dalšího použití:

Holandskou kalkulačku lze použít mnoha způsoby - například:
- Lze pochopitelně sázet i na to, že padne méně, než 2 či 3 góly a k tomu opět přiřadit vhodné sázky.

- Taktéž můžeme sázet na celkový výsledek té které ligy apod.

- Také, pokud sázkař sází systémem 1-6 nula a potřebuje znát přesné částky, které má vsadit.

- Kalkulačku lze použít vždy, když v rámci jednoho zápasu chceme vsadit na více možností

   a výhru si tak pojistit.

 

Použití kalkulačky v dlouhodobých sázkách:

Sázkové kanceláře často nabízejí tzv. dlouhodobé sázky. Tedy sázku na událost, která nastane až za delší dobu. Příkladem je třeba dlouhodobá sázka na počátku sezóny NHL na to, který tým vyhraje Stanley cup.

Tak třeba sázková kancelář Unibet tuto sázku vypisuje takto:

 

 

Vidíme tam všech 30 týmů a u nich poměrně vysoké kurzy. .. takže co s tím? Sázkař nemusí nic složitě propočítávat. Otevře Holandskou kalkulačku a začne postupně vypisovat jednotlivé kurzy - začne od favoritů, tedy od nejnižších kurzů k nejvyšším - přesně tak totiž postupuje i samotná pravděpodobnost. Jinými slovy, sázkař může vyplnit až 12 týmů a kalkulačka mu přesně řekne, jestli ještě bude v plusu a jak vysoký bude jeho zisk. V našem případě vidíme, že ze 30 týmů jsme jich vybrali téměř polovinu (navíc se jedná opravdu o favority) a přesto budeme stále v plusu! Je pravdou, že výsledný zisk je opravdu malý, což je dáno tím, že jsme prakticky minimalizovali možnost ztráty. Sázkař však může vsadit na méně týmů, tzn. vynechat například kurz č.10, 11 a 12 a jeho zisk výrazně stoupne.
 

Ukázka výše zmíněné dlouhodobé sázky pomocí Holandské kalkulačky:

 

 

V kurzovém sázení, podobně jako v životě platí, že čím větší jistota, tím menší zisk a naopak. Z uvedeného příkladu je však patrné, že míra jistoty je zde opravdu vysoká a můžeme si ji na kalkulačce vždy přesně spočítat. Sázkaři tak hovoří spíše o investici s vysokou mírou jistoty. Nevýhodou takovéto investice je pouze skutečnost, že v ní má sázkař dlouhodobě vázaný svůj kapitál.


Kuriozita:
... jednou z možností použití Holandské kalkulačky je vydělat na prezidentských volbách v USA!

Možností použití kalkulačky je nekonečně mnoho. Je to univerzální nástroj Někdy je těžké v nabídce sázkové kanceláře nalézt vhodný zápas. Ale určitě se vyplatí hledat, nejlépe hned po vypsání kurzů, dříve, než začnou klesat.

Dříve, než si na cokoli vsadíš, ověř si na Holandské kalkulačce správnost svého rozhodnutí.

 

 

Existují i jiné kalkulátory?

Ano, další zajímavý kalkulátor najdete například v článku Jak přelstít sázkovku.

Kalkulátor pro počítání karet v blackjacku najdete v článku Jak porazit krupiéra

Pro hráče rulety je zde Ruletní kalkulátor - eviduje a propočítá každý spin!

 

Závěrečná poznámka ke kalkulačce

Výše uvedenou kalkulačku můžete hned teď vyzkoušet v sázkovkách s tradičně vysokými kurzy, jako jsou například 1 x Bit , Coinbet24, Betcoin, či Nitrogen Sports a namíchat si na kalkulačce pár kurzů ku svému prospěchu ... Hráči ze Slovenska mohou využít i Bet at Home.

 

 

Zpět na hlavní stranu s ruletními a sázkovými systémy