Total  D‘Alembert

 

 

 

Popis systému:

       

      

 

Úvod:

Opět po nějaké době se mi, prostřednictvím mailu, ozval hráč M.H. Vzhledem k tomu, že se jedná o tvůrce populárních systémů, jako jsou například 3x63 a 6x63 či Střídavá ruleta, věděl jsem, že mě čeká zajímavé čtení. A nemýlil jsem se ...

Posuďte ostatně sami:

 

Dobrý den, pane Kahane,
možná si pamatujete na mé nadšené začátky, kdy jsem Vás zahrnoval svými mutacemi různých systémů rulety. Možná si vzpomínáte na můj "masomlejnek" a systémy 3x63 a 6x63.V minulých několika letech jsem měl několik hráčských epizod, až na jednu výjimku končící šťastně.
Nyní jsem se však zase zamyslel nad některými starými systémy a uvědomil jsem si jednu věc, která může dát základ něčemu většímu. Moc bych vás prosil, abyste zkusil posoudit či odhadnout, nakolik je můj systém bezpečný, pokud je vůbec nový. Ale zatím jsem na něj nikde nenarazil. Občas sice někdo zaspamuje s nabídkou fantastických výdělků na ruletě, když se na to podíváte, je to v 99 případech ze sta Martingale, a v tom stém pro změnu Martingale.
 

Ale k věci:
Jde o systém D´Alembert, hraný na všech šesti even sázkách současně s pokrytím nuly.
 

Říkal jsem si:

když bude sedět u plátna 6 hráčů a všichni budou hrát D´Alemberta, měli by všichni být nakonec v plusu. Tak proč nehrát jeden za všechny? Jediným mínusem čistého D´A je nula. Pokud tedy menší část výnosu z každého sektoru hry věnujeme na pokrytí nulky, měla by hra být bezpečná a trvale výdělečná.  Systém jsem několikrát odzkoušel na menších sadách náhodných čísel při hraní nanečisto a vše vypadá dobře. Dokonce jsem nevymyslel žádné podstatné nebezpečí, což mi přijde podezřelé a nutí mě to intenzivně myslet na to, že jsem na něco zapomněl, jenže nevím na co.

Popis systému:
začínáme se sázkou x na všechny even sázky, přičemž na plátno klademe pouze hodnotu rozdílu mez výší sázek příslušné even sázky, tj červená proti černé, malá proti velké, sudá proti liché. Současně pokryjeme nulu sázkou ve výši přibližně x/20 až x/10.
Každou následující sázku na každém even poli tvoříme podle systému D´A a při každém spinu kryjeme nulu stejnou sázkou.

Tedy například začínáme fiktivní sázkou x = 20 Kč:

20 červená                                                                              0 červená  (rozdíl 20 červená - 20 černá = 0)
20 černá                                                                                  0 černá
20 sudá                                                                                   0 sudá
20 lichá                         což ve skutečnosti znamená                 0 lichá
20 vysoká                                                                                0 vysoká
20 nízká                                                                                   0 nízká
1 nula                                                                                       1 nula


roztočíme ruletu, padne 18 červená sudá nízká a další sázka vypadá tedy takto:

19 červená                                                                                   0 červená
21 černá                                                                                       2 černá
19 sudá                                                                                        0 sudá
21 lichá                         což ve skutečnosti znamená                      2 lichá   (21 lichá -19 sudá)
21 vysoká                                                                                     2 vysoká  (21-19)
19 nízká                                                                                        0 nízká
1 nula                                                                                            1 nula

další spin, padá 1 černá lichá nízká a další sázka bude následovná:

20 červená                                                                                    0 červená
20 černá                                                                                        0 černá
20 sudá                                                                                         0 sudá
20 lichá                       což tedy znamená                                       0 lichá
22 vysoká                                                                                      4 vysoká  (22-18)
18 nízká                                                                                         0 nízká
1 nula                                                                                            1 nula

v dalším spinu je výherní číslo 11 černá lichá nízká, tedy vsadíme:

21 červená                                                                                    2 červená  (21-19)
19 černá                                                                                        0 černá
21 sudá                                                                                         2 sudá   (21-19)
19 lichá                   ve skutečnosti vsadíme                                    0 lichá
23 vysoká                                                                                      6 vysoká  (23-17)
17 nízká                                                                                         0 nízká
1 nula                                                                                             1 nula

a tak dál a dál a dál - herní kapitál se zdánlivě skoro nemění, ale jakmile začne fungovat alespoň trochu statistika a entropie, vidíme zřetelný růst kapitálu. Důležitá je koncentrace na hru a bezchybnost sázení. Pokud se začnou objevovat vyšší sázky, nepanikaříme, počkáme až se vyvezeme na nějaké "vlnce" a můžeme resetovat a jet od začátku. Nebývá to ale nutné. Podle mých zkušeností při výše uvedeném systému a x=20 Euro přibývá kapitál rychlostí cca 100 Euro za hodinu i rychleji, hraji na ruletě se zrychleným režimem a spiny si odmačkávám sám.

Někde je určitě chyba, někde v mém uvažování. Ale kde? Dlouhé série jedné barvy/sudé/vysoké mají za následek spíše následný rychlejší nárůst kapitálu. Pravidelné střídání barev sice nárůst kapitálu zpomaluje, ale zase člověka nenutí sázet vysoko. Tak kde je slabina? Prosím, využijte vaší zkušenosti a zkuste mi dát odpověď.
 

Tento systém jsem zkoušel na webových kasínech, konkrétně v poslední době na Casino Euro. Nešel jsem přes 200 spinů, tolik času jsem neměl, žádné enormní naklánění jsem ke svému štěstí či smůle nezažil, kapitál na plátně jsem se snažil, pokud to bylo možné, využívat efektivně.
Při testování DAlemberta jsem začal na jedné barvě, potom jsem zkoušel současně obě reciproční barvy paralelně (tam při alespoň trochu vyrovnané hře tento systém přináší 1 žeton na 1 spin při vyloučení nuly), pak jsem testoval všechny tři even sázky současně (červená, sudá, malá) a následně i jejich protějšky paralelně (tam je při vyrovnané hře efekt průměrně 3 žetony na spin). Což nám umožňuje velice "lacino" pokrývat nulu při každém spinu. Ale nebyl bych to já, abych nešel dál. Takže jsem posadil pana DAlemberta pro změnu na tucty. Systém 20-20-20 na každý tucet (lze i 20-20-20-20-20-20) a při shodě 2 žetony dolů, při neshodě 1 žeton nahoru. Už při použití jen jedné trojice tuctů kapitál pěkně narůstal (ale tohle jsem testoval poměrně krátce a jen jednou, takže opravdu blbá serie nestihla přijít, vím). A teď si představte, hrát DAlemberta na všech šesti even polích a na všech šesti tuctech SOUČASNĚ. Můj předpoklad je ten, že bych dosáhl fantasticky vyrovnané hry, stačilo by to jednak na trvalé krytí nuly, navíc by si hráč mohl dovolit čas od času, když se vyskytne opravdu ošklivá serie několik euro tzv. odepsat a uměle  poněkud snížit kapitál na plátně (leč sám bych byl příznivcem spíše pevnějšího dodržování systému a víru v něj). Osobně si myslím, že i při tomto TOTAL DALEMBERT-ovi by bylo jen ku prospěchu končit a začít odznovu při každém připsání určité částky na konto, to by mohlo i významně eliminovat ono "táhnutí na stranu". Při TDA by paralelně probíhající sázky měly přinášet zisk dostatečný na vykrytí takovýchto náklonů. V tom případě bych se přimlouval za to, zapřemýšlet nad tím, kde je ten správný okamžik pro takovýto zásah zvenčí. A ovšem, nabízí se i úvaha o nutnosti vykrývat nulu při všech spinech, nebo začít až při větším obnosu na plátně. Pak tady lze využít i výhody francouzské rulety.
Ještě jednou opravdu moc děkuji, ruletě zdar a hodně štěstí.
M.H.
 

 

Dobrý den ještě jednou,
vynasnažím se krátce:

1.

v uplynulých dnech jsem provedl několik větších testů TDA, na vysokých počtech spinů, pomocí relativně jednoduchého prográmku pod tabulkovým procesorem. Používal jsem dlouhé (přes 1000 spinů) serie skutečně vytočených čísel.  Závěr je ten, že systémek se chová jako houpačka. Výsledný kapitál nepravidelně kolísá,  při jednotkovém žetonu se kolísání nakonec ustálí v rozsahu cirka 800 žetonů přičemž průměrná hodnota kapitálu pomalu roste. Snad je to srozumitelné. Příklad vývoje: +5....-10....+50.....-200.....+150.....-250.....+100....-400.....+200.....-300....+100.....-300....+400....-200...
...+200....-400......+250......-350.....+300.....-100.....+350.....-50......+400.....-200....+500......-50......+40.....-100.....+550.....-50.....+500...
....0.....+500.....0.....+600......+50......+400......0......+550.....50  -  takto to obvykle vypadá (zatím pokaždé). Z toho vyplývá můj prozatímní závěr, že s tisícovkou žetonů se tento systém dá celkem bez obav hrát a je potřeba z houpačky "vyskočit" někde kolem horní úvrati ideálně, nebo alespoň v kladných polohách.

2.

Včera jsem zkoumal multiruletu (či jak tomu říkají). Sází se na jedna sázka pro 6 rulet současně. Můj poznatek: Pravé požehnání pro DÁlembert. Celá hra se úžasně "učeše". Při té nejjednodušší jednotlivé even sázce je potřeba postupovat takto: Začínáme sázkou řekněme 10 žetonů na červenou (celkově tedy 60). Mohou nastat situace, že červená padne na 0 až 6 ruletách. Podle toho na kolika z nich vyhráváme, upravujeme sázku takto: na žádné - plus tři žetony v další, na jedné - plus dva, na dvou - plus jeden, na třech - beze změny, na čtyřech - minus jeden, na pěti - minus dva a na šesti - minus tři žetony v další sázce. Kdo nezkusil, neuvěří. Tím "zprůměrováním" se mocně omezí rozkyv naší houpačky, vystačíme s menším kapitálem. Jistě se v tomto směru dostanu i na složitější systémy pro multiruletu, která se jeví pro systémy opravdu lépe než single.
hezký den a hodně štěstí
M.

 

Ukázka Multiwheel rulety u Casina Euro - Hra až na 8 ruletách současně

 

 

Poznámka Jiřího Kahana k systému:

Děkuji za tento systém. Jako každý systém pro ruletu, i Total D' Alembert má svůj rub a líc. Jeho kladem je, že se jedná o velmi vyvážený systém. Vychází to ze samotné podstaty D Alembertu. Ovšem v případě dlouhodobějšího hraní se u něj začnou projevovat neduhy klasického D Alembertu. Začne Vás to takzvaně "táhnout na stranu". Začne se hromadit kapitál na plátně. Budete muset mít prostě vsazeno čím dál více, protože v průběhu času začne převažovat počet černých nad červenými, lichých nad sudými, velkých nad malými, či naopak... Nastane to. Ruleta je taková.  Tolik k nedostatkům. Nicméně, to neznamená, že by to nebyla velmi zajímavá úprava.

V podobě, v jaké byl tento systém vyvinut, je to velmi vyvážené a pokud to hráč nepřežene s časem a odejde v době, než se začne na plátně hromadit příliš velký kapitál, pak jde o úpravu, která je prakticky bezriziková. Jedině udělat to tak, jak jste psal - vyvezeme se na nějaké té vlnce - a resetujeme. Pak by to snad šlo, ovšem musí se hlídat doba toho resetu, protože jakmile se to přežene, je to ztraceno. Nicméně, hráč má u této úpravy dost času na to, aby si všiml hromadění kapitálu na plátně a včas zasáhl. Opravdu velmi dobrá práce.
Jiří Kahan.

 

Zpět na hlavní stranu s ruletními a sázkovými systémy